Поліуретанова підлога
13.05.2014
Показати всі

Монтаж спортивного покриття актуальний і для тенісних кортів, і для фітнес-залів, і для стадіонів і різних ігрових майданчиків. Найчастіше під “спортивним” покриттям розуміється особливий матеріал, що має такі експлуатаційні якості як еластичність, стійкість до стирання, а також міцність. Такий процес, як укладання покриттів для спортивних залів, вимагає не тільки правильного підбору вихідного матеріалу, але і професійно виконаних робіт.

Практично завжди монтаж покриттів для спортивних залів починається з підготовки основи. В якості основного матеріалу в даному випадку використовується гумова крихта. Поверхня майданчика попередньо підготовляється і грунтується. Після чого виконуються роботи безпосередньо з укладання підстави-бази. Цей процес може включати і укладку монолітного шару. Заключним етапом є нанесення розмітки та фінішного лаку. Вартість такого покриття в більшості випадків залежить від того, який саме матеріал буде використаний. Також багато що залежить і від товщини вмонтовуваного покриття.

Слід зазначити, що базове підставу служить гарантією надійності майбутнього покриття. Для спортивних залів з верхнім шаром з гумової крихти в якості основи дуже часто використовують бетонну плитку, яка, в свою чергу укладається на дренажну подушку з щебеню і піску, попередньо ущільнену катками. Товщина цієї дренажної подушки повинна складати від тридцяти п’яти до ста сантиметрів. Бетонна плита також повинна відповідати низці вимог, зокрема, мати відповідні ухил і рівність, а також забезпечувати необхідну гідроізоляцію. До речі, кількість запобіжних швів також регулюється згідно діючих на сьогоднішній день технічних умов. Професійна підготовка підстави, зокрема, витримування всіх необхідних термінів з підготовки покриття, здатна набагато продовжити експлуатаційний період самого верхнього шару.

Яке б покриття не було обрано в якості основи – бетон або щось ще, основні вимоги до нього – рівність і міцність. Що стосується закритих приміщень, то інсталяція покриттів для спортивних залів буде різна в залежності від того, який саме матеріал буде використовуватися. Найчастіше затребувані ПВХ-покриття, причому користуються попитом дві основних технології. Одна з них – кріплення поліуретанового матеріалу на клейовий розчин. Другим способом вважається знімне кріплення, що виконується з використанням монтажного скотча. До речі, якщо в якості основи для пвх-полу використовується бетонна стяжка, то обов’язково застосування пружною підкладки під самий верхній шар. Звичайно, це твердження справедливе лише для технології наливних підлог, оскільки модульні покриття, як правило, багатошарові.

Найнадійнішим способом підготовки підстави для закритих спортивних залів є пристрій дерев’яної поверхні. До речі, така основа може бути декількох видів:

Палубні підлоги

“Плаваючий” настил

Лагові системи

Збірно-розбірні поли

Найменш витратною вважається технологія “плаваюча підлога”. У даному випадку відсутня необхідність в монтажі чорнового покриття з фанери. Настил монтується безпосередньо на бетон, який, у свою чергу, покривається підкладкою з поліпропілену. Формування підкладки допомагає не тільки приховати нерівності бетону, але і додає додаткову теплоізоляцію покриттю. Настил складається з окремих елементів, які скріплюються між собою метизами або замками. Допускається також з’єднання і за допомогою клею. Слід зазначити, що в результаті виходить неоднорідне покриття, оскільки настил має шви, що проходять через кожні п’ять метрів. Але така модульність дозволяє просто здійснювати ремонт підлоги в разі виникнення такої необхідності. Також формування модулів спрощує монтаж.

Лагові системи дозволяють формувати спортивне покриття навіть на нерівній бетонної поверхні. В даному випадку рівність не є вирішальним чинником. Тим не менш, покриття, укладання якого проведена саме цим способом, буде добре поглинати удари, а також забезпечить необхідну пружність і комфорт, необхідний для спортивних ігор. Це буде важливим, наприклад, для закритих баскетбольних майданчиків, оскільки в цьому виді спорту дуже важливе використання якісного підлогового покриття, яке зможе забезпечити необхідний відскік м’яча від поверхні.

Збірно-розбірні покриття дуже прості не тільки в монтажі, але і в подальшій розбиранні (якщо в цьому виникне необхідність). До речі, саме цей спосіб найчастіше використовується для створення мобільних спортивних покриттів. Пол, одержуваний таким чином, здатний витримати екстремальні механічні навантаження. В якості самого верхнього шару такої системи оптимально використовувати покриття, вже готове до остаточної експлуатації, тобто відшліфоване і розкрите лаком. Що стосується тренажерних залів і фитнес-центрів, то тутешні покриття відчувають, в основному, динамічні і статичні навантаження. Для таких приміщень оптимальною є палубна укладання спортивних покриттів.

У цілому, можна відзначити, що вибір спортивного покриття повинен, перш за все, грунтуватися на конкретних експлуатаційних вимогах. Дійсно, кожен вид спорту має свої особливості, а значить, і вимоги до підлог. До речі, спортивні покриття для зовнішніх і для внутрішніх робіт не дуже-то відрізняються. І в тому, і в іншому випадку важлива зносостійкість і тривалість експлуатації без втрати властивостей. Спортивне покриття для залів також повинно мати вологостійкість і легкість у догляді, причому нітрохи не меншу, ніж покриття для вулиці